מסלול הלביאות הוא מסלול הבנות הראשון מסוגו בארץ. הלביאות שלנו הן בנות אשר ניחנו במוטיבציה גבוהה, ומעוניינות לעבור הכנה לצבא בדרך משמעותית, יחד עם בנות נוספות. לכן, אנו לא מסתפקים רק באימוני כושר קרבי לבנות, אלא שמים דגש גם על הכנה מנטלית וערכית. המסלול נועד להקנות ידע וכלים שישרתו אתכן במיונים, בשירות הצבאי ובחיים בכלל. המטרה היא לאפשר לכן לגלות את היכולות הטמונות בכן, לפתח את הכישורים שלכן ולהגביר את הביטחון וההערכה העצמית. כל זאת, באווירה תומכת ומקצועית, שכולה עוצמה וכוח נשי.

למי זה מתאים

מסלול הלביאות פתוח לבנות מכיתה י' ועד לשלב שלפני הגיוס. הצוות מורכב מבנות רציניות, שמעוניינות במסגרת כושר מקצועית ובהכנה לשירות משמעותי. בין אם אתן מתכננות להתגייס לתפקידי הדרכה, חולמות להיות לוחמות או מעוניינות בתפקיד מאתגר אחר - המסלול נועד לספק לכן הכנה מקצועית, שתוביל אתכן לתוצאות האישיות הגבוהות ביותר. חשוב לציין שהתכנים במסלול לא רלוונטיים רק עבור מי שחולמת על יחידות קרביות לבנות; גם בנות שירות לאומי ימצאו בו חוויה בונה וערכית.


למה רק בנות?

בנות יכולות להשתלב גם בצוות האריות, אבל יש כאלו שמעדיפות להיות מוקפות רק בלביאות. לא משנה אם הסיבה היא הלכתית, חברתית או אישית – הרעיון הוא שתרגישו בנוח ותצליחו להפיק מהאימונים את המיטב. אם אתן מרגישות כי סביבה נשית תענה על הצרכים שלכן בצורה טובה יותר, מסלול הלביאות הוא הבחירה הנכונה בשבילכן. כשתצטרפו אלינו, תגלו את האופי הייחודי של הצוות ואת האווירה החברתית התומכת. אז אם אתן מוכנות לאתגרים, שואפות רחוק ומחפשות חוויה בלתי נשכחת – אנחנו מחכים לכן!


כיצד בנוי המסלול?

המסלול מורכב מארבעה שלבים עיקריים, אשר נפרשים לאורך השנה, החל מספטמבר ועד ליוני. ניתן גם להצטרף לאימונים מקצועיים בחופשת הקיץ, כהכנה למסלול או למטרת אימונים ממוקדים לפני הגיוס. ארבעת השלבים הם:

בסיסי

ספטמבר אוקטובר

השלב הראשון, בו הצוותים מתגבשים, נוצרת ההיכרות האישית ומתחילים להפנים את העקרונות והנהלים. בשלב זה יחלו גם אימוני כושר קרבי לבנות, שיתמקדו בטכניקה נכונה, חיזוק שרירים ושיפור הגמישות. השלב הבסיסי גדוש באירועים מיוחדים כמו סימולציות בבריכה, מסע לקבלת חולצת הקורס וסדנת תזונה מקצועית.

מכין

נובמבר ינואר

כעת הדגש עובר להכנות הממוקדות לימי המיון לבנות. אנחנו נדאג לתת לכן את ההכנה המקצועית ביותר לראיונות האישיים, יום המא"ה והגיבושים. במקביל, נעלה דרגה בתחום הכושר ונתחיל באימוני ריצה מתקדמים. כחלק מהשלב תעברו גם הכנה מנטלית, הכוללת התמודדות עם אי נוחות, תרגילי חשיבה וסדנת ניהול זמנים.

מתקדם

פברואר אפריל

(פברואר-אפריל) – לצד ההכנות למיונים, יתבצעו גם אימונים צוותיים מורכבים, אימוני ספורט מתקדמים והכנות לקראת מסעות. בשלב זה ישנו דגש על התהליך האישי, לכן יתקיימו שיחות בארבע עיניים עם מדריכי הצוות. בנוסף, ייערך פאנל חיילים וחיילות, שיאפשר לכן לשמוע על התפקידים, השירות והחוויות. בנוסף, תעברו גם פעילויות גיבוש חברתיות, מסע ביער בן שמן, סדנאות קרב מגע ועוד הפתעות מיוחדות...

מסכם

מאי יוני

השלב האחרון, בו תתנסו באימונים מתקדמים ותעקבו אחרי השיפור בהישגים לאורך המסלול. בשלב זה תחל גם העבודה על פרויקט התרומה לקהילה, המתבצע בצוותים קטנים. שיא השיאים של הקורס הוא הלילה הלבן, מסע רגלי שמתחיל בלילה ונגמר בזריחה, בסיומו יתרחש הטקס המרגש של הענקת תעודת הסיום וכנפי הקורס.


חולמות על יחידות קרביות לבנות? יחידות הדרכה? אלו התפקידים אליהם מתקיימים מיונים:

 • חובלות
 • טייסת
 • לוחמת בחיל האיסוף הקרבי
 • לוחמת בחיל התותחנים
 • לוחמת הגנה אוירית
 • לוחמת חי"ר גבולות
 • לוחמת חילוץ והצלה
 • לוחמת לוחמה אלקטרונית (ל"א)
 • לוחמת משמר הגבול
 • לוחמת סנפיר
 • לוחמת עוקץ

 • מדריכת צניחה
 • מדריכת כושר קרבי בצבא